Minerālmēslojuma Perlka lietošana.

Kas ir Perlka?

Granulētais slāpekļa minerālmēslojums Perlka, kas veidots uz tehniskā kalcija cianamīda bāzes, nodrošina visas augu vajadzības ar vienmērīgi un lēni šķīstošu slāpekli. Pateicoties mēslojuma sastāvam un īpašajai formulai, to lietojot tiek aizkavēta augsnes paskābināšanās un aktivizēti labvēlīgie mikroorganismi.

Perlka Sastāvs,  %

  • Kopējais slāpeklis (N)  19,8
  • Slāpeklis, nitrāta formā (NO3-N)  1,5
  • Kalcijs, oksīda formā (CaO)  50,0
  • Magnijs, oksīda formā (MgO)  1,5

Perlka lietošana.

Ķīnas kāpostu audzēšanā Perlka minerālmēslojumu sāku izmantot, kad parādījās pirmās krustziežu sakņu augoņu pazīmes. Agrāk vai vēlāk, ja vienā un tai pašā vietā audzē kāpostaugus, ar to nāksies saskarties jebkuram audzētājam.  

Pazīmes uz saknēm ir redzamas kā dažādas formas izaugumi. Sākuma stadijā tie ir ļoti nelieli. Inficētie augi parasti vīst, dzeltē apakšējās lapas, atpaliek augšanā un ir redzamas barošanās problēmas. Visbiežāk krustziežu sakņu augoņus nācās novērot zaļo pak čoi stādījumos, lai arī augsnes pH līmenis augšanas laikā bija 7,2 . Ietekme uz novācamo ražas daudzumu – minimāla.

Intensīvas audzēšanas laikā ir grūti ieplānot minerālmēslojuma Perlka lietošanu. Nepieciešams nogaidīšanas laiks, lai brīvais amonjaks izdalītos no augsnes. Pastāv risks apskādēt blakus stādījumus vai sējumus, ja augsnē iestrādā augstu devu Perlka mēslojuma.

Iestrādājot mitrā augsnē 20-30 g/m2 Perlka minerālmēslojuma, ar nogaidīšanas laiku 3 dienas, netika novēroti sakņu apdegumi stādījumos, kā arī - ietekme uz sēklu dīgšanu sējumos.

Siltumnīcu augsnes dezinfekcijai lieto 50-100g/m2 Perlka mēslojuma. Nepieciešama vienmērīga izkliedēšana un rūpīga iestrāde augsnē. Iestrādes dziļums 15-20 cm.

Regulāra Perlka lietošana ļauj samazināt kailgliemežu skaitu, attīrīt augsni no drātstārpiem, kāpostu mušas, kā arī dīgstošām nezālēm.

Atpakaļ...


 .