Mēslošana.

Tā kā Ķīnas kāposti izaug īsā laikā, visu tiem nepieciešamo minerālmēslu daudzumu augsnē parasti iestrādā pirms sēšanas vai stādīšanas.

Ķīnas kāpostiem papildmēslošanu veic tikai caur lapām. Minerālmēslu kaisīšana virs augiem var izraisīt lapu apdegšanu, granulas paliek starp lapām un kātiem.

Pamatmēslojuma devas ir atkarīgas no audzēto kāpostu veida, kā arī augsnes analīžu rezultātiem. Audzēšanai siltumnīcās, optimālo barības elementu daudzumu augsnē, var redzēt tabulā:

Ķīnas kāpostu audzēšanai optimālais barības elementu daudzums augsnē (mg/l) :

pH N P2O5 K2O CaO MgO Elektrovadītspēja,mS/cm
7.0-7.5 100-120 90-110 400-600 2000-2500 250 2.0-2.7

Lielbritānijā kvalitatīvākas un lielākas kāpostu ražas iegūšanai, esmu pielietojis arī dažus Latvijā ražotus produktus, kā ‘’Vito-1’’, ‘’Vito Calcium’’ un ‘’Biomikss’’ ( attēli zem reklāmas ).

‘’Vito-1’’ tika pielietots zaļo un balto pak čoi, čoi sam, kai čoi un kailānu barošanai caur lapām, gan ar laistīšanas sistēmas palīdzību, gan ar apsmidzināšanu.

‘’Vito Calcium’’ tika izmantots galvenokārt zaļo pak čoi un ēdamo krizantēmu lapiņu barošanai caur lapām, gan ar laistīšanas sistēmas palīdzību, gan ar apsmidzināšanu.

‘’Biomikss’’ tika pielietots augsnes auglības uzlabošanai siltumnīcās, zaļo un balto pak čoi, čoi sam, kai čoi un kailānu audzēšanā. Izmantoju gan mitro, gan sauso pulveri.

No citu valstu produktiem ir izmēģināti:

‘’Lithovit’’- dabisks CO2 lapu mēslojums, veicina fotosintēzi, pielietots kai čoi audzēšanā.

‘’Perlka’’- granulēts slāpekļa minerālmēslojums uz kalcija cianamīda (CaCN2) bāzes. Nodrošina visas augu vajadzības ar vienmērīgi un lēni šķīstošu slāpekli, kas netiek izskalots no augsnes. Kalcija cianamīds darbojas kā kaļķojamais materiāls - tiek aizkavēta augsnes paskābināšanās un uzlabota augsnes struktūra. Svarīgi, jāevēro nogaidīšanas laiks starp lietošanu un kultūraugu sēšanu vai stādīšanu. Pielietots augsnes auglības uzlabošanai siltumnīcās, zaļo un balto pak čoi, čoi sam, kai čoi un kailānu audzēšanā. Vairāk par Perlka lietošanu...

‘’Maxicrop Triple’’- Šķidrs organiskais jūras aļģu minerālmēslojums ar makro un mikro elementiem. Pielietots zaļo un balto pak čoi, čoi sam, kai čoi un kailānu barošanai caur lapām, gan ar laistīšanas sistēmas palīdzību, gan ar apsmidzināšanu.

Uz galveno lapu...VITO – 1 augu barība, Spodrība

Pulveris BIOMIKSS, BioefektsLithovit.VITO CALCIUM – augu barība, Spodrība

Mitrs pulveris BIOMIKSS, Bioefekts.

Maxicrop Triple.Perlka, 25kg. .