Kaitēkļi un slimības.
Ķīnas kāpostiem kaitē daudzi kaitēkļi un slimības. Audzējot segtajās platībās, var mazliet ierobežot to nodarīto postu. Agrotīkla lietošana atklātajās platībās palīdzēs iegūt kvalitatīvāku ražu, ļaujot samazināt augu aizsardzības līdzekļu lietošanas reižu skaitu.

Izplatītākie kaitēkļi ir : krustziežu spradži(Phyllotreta sp.),  kāpostu muša (Delia brassicae), krustziežu alotājmuša (Phytomyza rufipes), cekulkodes kāpuri(Plutella xylostella), kāpostu laputis(Brevicoryne brassicae), persiku laputis (Myzus persicae), kāpostu baltenis (Pieris brassicae), krustziežu spīdulis (Meligethes aeneus), siltumnīcu baltblusiņa (Trialeurodes vaporariorum), gliemeži.

Slimības: sausplankumainība (Alternaria brassicae), krustziežu sakņu augoņi (Plasmodiophora brassicae), slapjā puve (Erwinia carotowora), dīkstu melnkāja (Pythium sp.), neīstā miltrasa (Perenospora parasitica), krustziežu tumšā bakteriālā puve (Xanthomonas campestris), pelēkā puve (Botrytis cinerea), baltā puve (Sclerotinia scleotiorum), krustziežu sausā puve (Phoma lingam), krustziežu īstā miltrasa (Erysiphe cruciferarum), kāpostu gredzen-plankumainība (Mycosphaerella brassicicola), rizoktonioze (Rhizoctonia solani).

Lai arī saraksts izskatās gana iespaidīgs, tomēr tā kā Ķīnas kāposti ir ātraudzīgi, no slimībām un kaitēkļiem var izvairīties. It īpaši vasarā, kad ražu jau var novākt pēc 30 dienām. Grūtāk būs rudenī, kad veģetācijas laiks ir garāks, nepareizi izvēlēta augu biezība un laistīšanas režīms, kā arī gaisa mitrums siltumnīcā ir labvēlīgi slimību attīstībai.

Skatīt foto galeriju...

Uz galveno lapu... .