Augu aizsardzības līdzekļu lietošana.
Ķīnas kāpostu komerciālā audzēšanā bez augu aizsardzības līdzekļu lietošanas praktiski neiztikt. Lai nodrošinātu ražas kvalitāti atbilstoši pieprasītajam standardam, visbiežāk tiek lietoti insekticīdi pret kāpostu mušu, spradžiem, laputīm un kāpostu balteni. Herbicīdu un fungicīdu lietošanas apjoms ir mazāks, jo atļauto līdzekļu saraksts ir īss. Apsmidzinot augus ar nepareizi izvēlētu herbicīda devu, pastāv risks apdedzināt augu lapas, paātrināt izziedēšanu un zaudēt ražu. Arī nogaidīšanas laiks herbicīdiem, fungicīdiem ir garāks nekā insekticīdiem, līdz ar to, ir rūpīgi jāapsver katra reize, kad šie līdzekļi jāpielieto.

Savulaik ārzemēs plaši pielietota bija siltumnīcu augsnes dezinfekcija ar metilbromīda gāzi - kaitēkļu, nezāļu sēklu, nematožu un slimību patogēnu iznīcināšanai. Pirms 10 gadiem tā tika aizliegta lietošanai, jo samazina ozona slāņa biezumu atmosfērā. Šobrīd augsnes dezinficēšanai kā ķīmisko sterilizantus pielieto dažādu nosaukuma produktus ar aktīvajām vielām - dazometu un metamnātriju sastāvā.

To pielietošana prasa profesionālu pieredzi un precizitāti, pareizu augsnes mitrumu, iestrādes dziļumu, temperatūru. Arī finansiāli tas nav lēts prieks.

Uz galveno lapu...


 .